Türkiye’de “Caps” Olarak Bilinen Goygoy Paylaşımları İçin Google “Meme” Alan Adı Uzantısı Çıkardı

Türkiye’de Caps adıyla popüler olan mizah içerikli paylaşımlar için Google ‘.meme’ adında yeni bir alan adı uzantısı geliştirdi. Bu yenilik, internet üzerinde mizah içeriğinin daha etkili bir şekilde paylaşılmasını sağlamayı amaçlıyor. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

İnternetin yaygınlaşmasıyla hayatımıza birçok yeni kavram girdi ve bunlardan biri de “meme” ya da Türkiye’de daha çok bilinen adıyla “caps” oldu.

Genellikle komik içerikler içeren ve viral olma eğiliminde olan bu meme’ler internet dünyasının önemli bir parçası haline geldi.

Bu gelişmelerin ardından Google, meme içerikli internet siteleri için önemli bir adım attı.

Google’ın alan adı kayıt servisi Google Registry, “.meme” uzantılı alan adlarını kullanıma açtığını duyurdu.

Bu yeni gelişme sayesinde kullanıcılar kendilerine özgü meme kategorileri belirleyip bu temaya uygun web siteleri oluşturabilecekler.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre .meme uzantılı alan adları şu anda erken erişimle satın alınabiliyor ve 5 Aralık’tan itibaren tüm kullanıcılara açılacak, ayrıca 5 Aralık yaklaştıkça alan adı fiyatları düşecek.

Bunun yanı sıra .meme uzantısına sahip bazı internet sitelerinin aslında uzun süredir var olduğunu belirtmek gerek ancak geçmişte bu siteler .meme uzantısını sadece gösterge olarak kullanıyorlardı ve gerçek alan adları .com veya .net gibi daha yaygın uzantılardı.

Google .meme uzantısını kullanan bazı internet sitelerinin bir listesini de paylaştı, ilgilenenler aşağıdaki bağlantılardan bu sitelere ulaşabilirler:

knowyour.meme

stonks.meme

style.meme

real.meme

license.meme

keyboardcat.meme

grumpycat.meme

nyancat.meme

cat.meme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x