MARUF, İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor!

MARUF23’ün ana teması “Dayanıklılık ve Ötesi” ile herkes için sürdürülebilir, kaliteli bir yaşamın temel gereklilikleri kentler özelinde sorgulanacak. Forumda yönetişim, çevre yönetimi, konut hakkı, göç ve uyum, kamusal mekân, afet ve risk yönetimi, sosyal kapsayıcılık, altyapı, ulaşım ve hareketlilik, yerel kalkınma, iklim değişikliği ve yeşil dönüşüm gibi temalar alanın uzmanları, belediye başkanları, uygulamacılar ve kentin diğer paydaşları tarafından tartışılacak.

Bunun yanında dört gün boyunca paneller, söyleşiler, İstanbul içinde rehberli turlar, sergiler, kent sineması kapsamında film gösterimleri ve kent kütüphanesi gibi etkinlikler düzenlenecek.

4 Ekim’de düzenlenecek açılış oturumunda konuşmacılar yerel kalkınmanın, kentsel liderliğin, uluslararası dayanışma ve iş birliklerinin önemini aktararak dayanıklı kentler oluşturma konusundaki tartışmalara katkıda bulunacak.

Oturumun konuşmacıları arasında Marmara Belediyeler Birliği & Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Kentsel Dönüşüm Danışmanı ve Viyana Eski Başkan Yardımcısı Maria Vassilakou, UN-Habitat Küresel Çözümler Bölümü Direktörü Rafael Tuts, Sindelfingen Belediyesi Başkanı ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Yerel Yönetimler Odası Başkanı Bernd Vöhringer bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x