AKP Sözcüsü Çelik: İlk adaylar bu pazar açıklanacak

AKP Sözcüsü Ömer Çelik yerel seçimlerle ilgili olarak verdiği bilgide AKP’nin bazı adaylarının pazar günü açıklanacağını duyurdu.

Çelik, parti genel merkezi girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, büyükşehir adaylarının pazar günü kongrede açıklanacağını duyurdu.

“Haliç Kongre Merkezi’nde açıklanacak”

Ömer Çelik’in açıklamalarından satırbaşları:

“Birkaç aşamalı yöntem takip ettik adayların belirlenmesiyle ilgili. Teşkilatlarımızda temayül yoklamaları yapıldı. Cumhurbaşkanımız büyükşehirleri ve şehirleri toplayarak değerlendirmeler yaptı. Şimdi kamuoyu araştırmaları ve toplantıların neticesinde adayların ismi belirlenmeye başlandı. Adaylarımızın belli bir bölümünün ilk açıklamasını bu pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

Kalan adayları hem seçim beyannamesini açıklayacağız hem de kalan adayları 15 Ocak’ta açıklayacağız. Ankara’da açıklayacağız. İki takvim halinde adaylarımızın açıklamasını gerçekleştirilmiş olacağız. Çalışma devam ediyor.

“Kalan adaylar 15 Ocak’ta açıklanacak”

İlk bölümünü pazar günü açıklayacağız. İlk açıklama parçasının içine giren büyük şehirler ve şehirler. Kalanı da Ankara’da Ocak 15’de beyanname toplantısıyla açıklayacağız.

20 yıldır bu konuda yaptığımız bir sürü şey var. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından deneyimleri var. Şimdiye kadar sürdürdüğümüz iyi uygulamaları sürdürmeyi ama aynı zamanda yeni siyasetler gerektiriyor. Belediyecilik geleneğimizin ana esaslarını içeren ve bugünün dünyasına hitap edecek söylemlerin mecz edildiği bir beyanname olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x