Şant Manukyan da Onayladı: ARB Kaçıranlar Bu Trene Atlasın!

Ekonomist Şant Manukyan, Arbitrum (ARB) airdrop etkinliğini kaçıranlar için yeni bir piyasa trendi önerdi. Bu yazıda, erken airdrop katılımcısı olmak için izlemeniz gereken adımlara yer verdik.

ARB airdrop etkinliğini kaçırdınız mı? Bir sonraki trend bu olabilir

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 23 Mart’ta tamamlanan Arbitrum airdrop etkinliği hafta botunca kripto gündeminde kaldı. Kimileri 600 ila 50.000 dolar airdrop ödüllerini cebe indirdi. Bu etkinliği kaçıran yatırımcılar için yeni tavsiyeler zkSync airdrop’a işaret ediyor.

zkSync, şu anda piyasadaki en sıcak potansiyel airdroplardan biri. Ayrıca Arbitrum’dan 4 kat fazla fon tutuyor. Özetle, potansiyel olarak çok daha büyük bir airdrop için hazırlanıyor olabilir…

Şant Manukyan’da destekliyor

Ekonomist Şant Manukyan, hafta sonu attığı tweet’lerinde, Arbitrum airdrop etkinliğini kaçıran yatırımcılara Zksync’i yakından takip etmelerini önerdi. Yazının devamında, Zksync’in Katman-2 sektörüne neler kattığına ve potansiyel airdrop’un ayrıntılara bakalım.

zkSync nedir? Airdrop’a nasıl katılabilirim?

zkSync, Ethereum üzerinde Arbitrum ve Optimism gibi bir katman 2’dir. Başka bir deyişle, hızlı işlemler ve düşük gas ücretleri sağlar. Airdrop etkinliğine katılmak için MetaMask gibi cüzdan sağlayıcılarıyla yapmanız gereken işlemler şu şekilde:

  • İlk olarak, Orbiter köprüsü ile zkSync hesabınıza fon ekleyin. Bu işlem yaklaşık 2 dakika sürer ve maliyeti 0,48 dolar.
  • İlk işlemi başlattığınızda, zkSync hesabınızı etkinleştirmeniz gerekiyor. Cüzdanınızda bir mesaj imzalayarak etkinleştirebilirsiniz ve maliyeti yaklaşık 1,5 dolar.
  • Şimdi ZigZag borsasına giderek takas işlemlerine başlayabilirsiniz. Her takas işlemi küçük bir ücrete tabidir.
  • Pinata web sitesine giderek yeni bir hesap oluşturun. Burada bir NFT oluşturacaksınız. Dosya yükleyin ve CID’yi kopyalayın. Daha sonra zkSync Lite -> NFT’ler bölümüne gidin ve “Mint NFT” seçeneğine tıklayın. CID’yi ilgili kutuya kopyalayın ve “Mint” düğmesine basın. Birkaç dakika bekleyin, NFT oluşturma işlemi yaklaşık 1 dakika sürer.
  • Hesabınızdaki kalan ETH’yi ETH mainnet’e geri transfer edin. Ancak bu kez farklı bir köprü kullanın. Birden fazla ağ protokolüne etkileşimde bulunduğunuzda, airdrop şansınız artar. ZkSync Lite köprüsünü de kullanabilirsiniz. Ancak, bu işlem 7 saate kadar sürebilir.
  • Discord’a katılın ve bir rol alın. Crew 3 görevlerini tamamlayın.

zkSync airdrop’a katılmak için gas ücretleri ve diğer maliyetler 7 dolar veya 0,004 ETH civarında. Tıpkı Arbitrum, zkSync’un da büyük bir airdrop gerçekleştirmesi bekleniyor. zkSync airdrop için kullanabileceğiniz dApp platformları:

  • Orbiter bridge
  • The ZigZag swap
  • Pinata NFTs
  • ZigZag Bridge

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir