Reeder Halka Arzı Ne Zaman? Reeder Kime Ait ve Hisselerin Fiyatı Ne?

Halka arzlara nasıl katılacağını öğrenen yatırımcıların Borsa’da son halka arz tarihlerini araştırması devan ediyor. SPK’nın halk arzına onay verdiği son şirketlerden olan yerli teknoloji şirketi Reeder’ın halka arzı için geri sayım başladı. Google’a yazanlar merak ediyor: Reeder halk arzı ne zaman? Reeder kim tarafından kuruldu? Reeder’ın sahibi kim? Reeder hisseleri ne kadar? Reeder hisseleri hangi banka ve kurumlardan alınabilir?

SPK’nın son halka arz izninin çıktığı şirketlerden biri Reeder: Reeder Halka Arzı Ne Zaman?

Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret AŞ halka arzında 13-14-15 Eylül tarihlerinde talep toplanacak.

Reeder Hisseleri Kimlerden Satılacak?

Şirket’in 780 milyon TL olan sermayesinin bedelli olarak 950 milyon TL’ye artırılması sırasında oluşan 170 milyon TL pay ile mevcut ortaklardan Uygar Saral’a ait 45 milyon TL nominal değerli C grubu paylar olmak üzere toplam 215 milyon TL nominal değerli payların halka arzı gerçekleştirilecek.

Reeder Hisseleri Nereden Alınacak?

Reeder halk arzına katılmak isteyenler TSKB’niin konsorsiyum liderliğinde Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ eş liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda birçok banka ve yatırım kurumuna hisse almak için başvurabilir.

REEDR Halka Arzında Reeder Hissesi Ne Kadar? Reeder Hisse Kodu Ne Olacak?

1 TL nominal değerli paylar 9,30 TL ‘sabit fiyat üzerinden’ talep toplam yöntemiyle satışa sunulacak.

Reeder, ‘REEDR’ hisse koduyla işlem görecek.

Reeder Halka Arzında Hisse Tahsisi Var Mı?

Reeder halka arzında 182 milyon 750 bin TL (%85) nominal pay yurt içi bireysel yatırımcılara, 32 milyon 250 bin TL (%15) nominal pay yurt içi kurumsal yatırımcılara satış yapılacak.

Reeder Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar? Reeder Halka Arz Sonrası Halka Açıklık Oranı Ne Olacak?

Reeder halka arzının büyüklüğü 1 milyar 999,5 milyon TL olarak hesaplanıyor. Halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 22,63 olacak.

Reeder Halka Arz Gelirini Nasıl Değerlendirecek?

Reeder Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, halka arzdan elde edilecek kaynağın işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve kısa vadeli finansal borçluluğun azaltılması tesis, makine ve cihaz yatırımları ile kapasite artışı, cep telefonu LCD paneli üretim tesisi yatırımı, cep telefonu batarya üretim tesisi yatırımı , Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları ile girişim/teknoloji yatırımlarına aktarılacağını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x