İyi Partili Çömez’den YSK kararına tepki: Türk vatandaşı yapılmış yüz binlercenin oyları bu 15 ülkedeki sandıklardan mı gelecek?

İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Yüksek Seçim Kurulu’nun bu yıl yapılacak seçimlerde 15 yeni ülkede daha sandık kurulmasına yönelik kararına ilişkin olarak, “Türk vatandaşı yapılmış yüzbinlerce kişinin oyları yoksa bu sandıklardan mı gelecek?” diye sordu. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin oy kullanacağı ülkelerin tespitine yönelik çalışmanın tamamlandığını söyleyerek, “2018 yılında yapılan seçimlere ilaveten bu yıl yapılacak seçimlerde 15 yeni ülkede daha sandık kurulmasının gereği tespit edilmiştir” dedi.

Konuyla ilgili olarak Twitter’dan paylaşım yapan İyi Partili Turhan Çömez, “YSK, 15 yeni ülkede sandık kurulmasına karar vermiş. Türk vatandaşı yapılmış yüz binlerce kişinin oyları yoksa bu sandıklardan mı gelecek? Bu ülkelerdeki seçmen listeleri seçimden önce tüm detayları ile paylaşılmalı” dedi. 

Çömez, daha sonraki paylaşımında da “Türkiye’deki 50 bin hava yolu çalışanının oy kullanabilmesi için bir düzenleme yapmayan YSK, Taliban’ın ülkesinde oy kullanılabilmesi için düzenleme yapıyor. Bu size de garip gelmiyor mu? Oyunlar tutmayacak” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – YSK Başkanı: Bu yıl yapılacak olan seçimlerde 15 yeni ülkede daha sandık kurulması gerekliliği tespit edilmiştir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir